przekazanie betlejemskiego światełka pokoju podczas jarmarku bożonarodzeniowego

16 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, ok. godz. 11.15 Drużyna Harcerska w Kątach Wrocławskich, 1 Drużyna Harcerska w Smolcu, ZHP, Hufiec Łagiewniki im. Synów Pułku przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju Julian Żygadło – Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.

Również każdy z Państwa może zabrać Światełko ze sobą! Zapraszamy 16 i 17 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowego na stoisko Drużyna Harcerska w Kątach Wrocławskich na parking obok Gokis Kąty Wrocławskie (należy mieć swoją świeczkę i lampion).
A cała historia Światełka zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej…
W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku, odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony jest w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty świata.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. W ponad 30-letniej historii, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni z niego znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.